DOLNÍ LOUČKY - VYSOKÉ POPOVICE 3:0 (2:0), 18. 5. 2008

18. 5. 2008

Naše branky: David Hanák 1:0, David Hanák 2:0, Ondřej Svoboda 3:0

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Fousek (Aleš Borkovec), Ondřej Borkovec, Ladislav Slezák, Jakub Halas - Lukáš Válek, David Hanák, Jiří Mašek, Radek Zedník (Ondřej Halas) - Ondřej Svoboda, Jiří Patloka (Jaroslav Valík)

ŽK: Lukáš Válek

neděli, 18. 5. 200810,30 hod., sehráli naši žáci další mistrovské utkání na domácím trávníku proti houževnatému soupeřiVysokých Popovic. Ti na jaře podávají velice dobré výkony, takže se čekalo, jak moc zkomplikují lídrovi soutěže život.Obrazek

První patnáct minut utkání se hrál nemastný, neslaný fotbal, ve kterém naši kluci mírně vyčnívali. Do žádné šance se však ani jedno mužstvo nedostalo. V 16. minutěprvní vážnější situace vytěžili naši fotbalisté maximum. Lukáš Válek hodil zprava aut, našel Davida Hanáka, který se nekompromisně prodral až do Obrazekvápna soupeře a bodlem po břevno otevřel skóre – 1:0. Poté pokračovala nevýrazná oboustranná hra a jediné vzrušení přinesla žlutá karta pro Lukáše Válka po slovních protestech vůči rozhodčímu. Ve 31. minutě pronikl Lukáš Válek po pravém křídle, obešel si krajního obránce soupeře a hezky nacentroval před branku, kde hlavičkoval Ondřej Svoboda. Střele však chyběla razance, takže si s ní brankář Vysokých Popovic poradil. Ve 33. minutě se na velkém vápně krásně uvolnil Jiří Mašek, ale i jeho střela skončila jen těsně nad svatyní soupeře. O minutu později si míč vyměnili Ondřej Svoboda s Lukášem Válkem a druhý jmenovaný krásně křižně vypálil, ale míč proletěl jen těsně vedle levé tyče soupeře. V poslední minutě první půle našel Jiří Mašek dobře postaveného Davida Hanáka, který napřáhl z 30-ti metrů a jeho krásný projektil skončil v levém horním růžku branky soupeře – 2:0.

ObrazekVe druhém poločase se hra našich fotbalistů zlepšila, dali si míč více na zem a bylo to znát. Ve 41. minutě rozehrál Ondřej Svoboda na Jiřího Maška a ten vysunul ještě lépe postaveného Jiřího Patloku, ale jeho střela bohužel skončila nad brankou. Ve 43. minutě rozehráli naši krásnou akci, která začala u brankáře Jindřicha Borkovce, ten našel Jiřího Maška, jenž posunul na Davida Hanáka a míč se poté přes Jiřího Patloku dostal zpět k Jiřímu Maškovi, který ve slibné pozici přestřelil. O minutu později poslal Ondřej Borkovec dlouhý odkop na pravé křídlo Lukáši Válkovi a ten následně z ostrého úhlu pálil, brankář soupeře vyrazil na roh. Po něm se míč dostal k Ondřeji Svobodovi, který pozici ke střelbě promeškal a nahrál pod sebe na Lukáše Válka, jehož střelu kryl hostující brankář. Ve 48. minutě Obrazekrozehrál Jiří Mašek rohový kop zleva, ten vybojoval kapitán Ladislav Slezák a posunul dále na Ondřeje Svobodu, který křižnou střelou z voleje nedal brankáři Popovic šanci – 3:0. V 55. minutě vysunul Jiří Mašek Radka Zedníka, který utekl po levém křídle a nachystal míč pro Jiřího Patloku, ale jeho střelu Popovický brankář kryl. V 64. minutě zahrozili také hosté, když z pravé strany vypálil z úhlu a asi 25-ti metrů jejich hráč, ale míč jen těsně minul vzdálenější tyč. O 3 minuty později ještě Popovičtí kopali trestný kop ze 25-ti metrů, ale tento skončil vysoko nad naší brankou. V 68. minutě vysunul ze středu hřiště Ladislav Slezák Ondřeje Halase, který přenechal lépe postavenému Lukáši Válkovi, ale jeho střela křížem minula jen těsně branku soupeře.

Sumasumárum: Naši fotbalisté byli lepší a v podstatě si výsledek utkání pohlídali Obrazekprůběhu celého utkání. David Hanák se dvakrát krásně trefil a i další hráči podali velice líbivé a kvalitní výkony. Nyní však již začínají našim hráčům ty nejtěžší zápasy a tak se teprve nyní ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsou. Věřme, že nás i nadále budou těšit skvělými výkony a celkově dotáhnou svoji soutěž do vítězného konce.