DRÁSOV - DOLNÍ LOUČKY 1:2 (1:1), 28. 4. 2007

28. 4. 2007

Dne 28. 4. 2007 ve 14,30 hod. sehrálo naše žákovské mužstvo svoje další mistrovské utkání na hřišti Drásova.

Naši vstupovali do utkání jako favorité, ale domácí byli ti, kteří měli na začátku více ze hry. Drásov měl spoustu centrovaných míčů z levé strany, naštěstí pro nás však tyto nedokázali dotáhnout do konce. Poté naši pomalu začali přebírat taktovku hry. Dokázali jsme dobře kombinovat, tradičně náš Kryštof Večeřa měl míč hodně na svých kopačkách, ale sumárně chyběla střelba z dálky. Dominik Martinek dostal hezký míč od Zdeňka Jaroše, zatáhl ho po křídle, ale jeho hezký centr nenašel před brankou adresáta. Nedáš dostaneš se málem vyplatilo následně poté. Domácí hráč se dostal do brejku, šel sám na Jindřicha Borkovce, ale ten bravurně jeho tvrdou střelu po zemi kryl. Následně si svoji předešlou kombinaci zopakovali Zdeněk JarošDominikem Martinkem, ale střelu druhého jmenovaného chytil domácí brankář. Ve 23. minutě střídal zraněného Martina Maška Jaroslav Peška, který našel kolmou přihrávkou nabíhajícího Dominika Martinka a ten své sólo zkušeně proměnil – 0:1. Zanedlouho poté však naše obrana hrubě chybovala a domácí vyrovnali na 1:1.

Do druhé půle jsme museli přidat a zlomit nepříznivý vývoj v náš prospěch. Začali jsme lépe a domácí prakticky do ničeho nepustili. Kryštof Večeřa dirigoval naši hru ve středu pole, ale tradičně hodně chodil do kliček. Fyzicky předčil všechny svoje protivníky. Slibnou příležitost měl zanedlouho opět Kryštof Večeřa, který dostal krásnou přihrávku od Dominika Martinka, ale místo střeli volil další neúspěšnou kličku. Za zmínku stojí velice kvalitní výkon našeho hráče Jakuba Halase, který ve druhém poločase přidal a prakticky vygumoval nejvyššího domácího hráče ze hry. Za to se mu dostalo hodně pochvalných slov ze strany trenéra. Když se zdálo, že utkání skončí remízou, „všudybyl“ Dominik Martinek našel přihrávkou nabíhajícího si Jana Kožinu, který hezkou ranou rozhodl utkání 2 minuty před koncem v náš prospěch.

Hodnocení našeho trenéra Aloise Procházky:

„Děkuji Vám za 3 důležité body, i když hra nebyla zrovna nejlepší. Každopádně výhra byla zasloužená. Nevím však, co si mám myslet o tom, že rodiče hatí práci lidí, kteří se několik hodin týdně starají o jejich ratolesti. Jedou na dovolenou, berou s sebou hráče ze základu na 14 dní a ani o tom neinformují trenéra !!! Přemýšlím, zda má vůbec cenu něco dělat !!!“