ŘÍČANY - DOLNÍ LOUČKY 5:1 (2:0), 3. 5. 2009

3. 5. 2009

Naše branka: Jan Smejkal (penalta) 5:1

Sestava: Adam Dvořák - Jakub Fousek, Jakub Halas, Jaroslav Valík, Jan Smejkal - Lukáš Jáchim, Ondřej Halas, Jakub Kiefer - Pavel Pololáník, Aleš Borkovec (naši hráči hráli jenom v 10)

neděli, 3. 5. 2009 ve 14,30 hod., sehráli naši žáci další mistrovské utkání na hřišti týmu z horní poloviny tabulky – Říčanů. Bohužel už fakt, že nedorazili někteří hráči bez omluvy naznačoval, že to dnes asi nebude šťastný den pro náš tým. Kluci totiž bohužel nastupovali pouze s 10-ti hráči a v dosti improvizované sestavě.

Domácí tým začal ihned převahou a z počátku pálil jednu šanci za druhou. Jak se zdálo, bylo jen otázkou času, kdy naši branku dobijí. Zpočátku se jim to však nedařilo. Od 15. minuty jsme dokonce hru domácích vyrovnali, avšak k domácí svatyni jsme se nedostávali. Ve středu pole se pozice středového záložníka perfektně zmocnil Ondřej Halas a znovu tak ukázal, že příjmení HalasDolních Loučkách vždy mělo velký zvuk. Ondřej si velmi dobře rozuměl a kombinoval s Jakubem Kieferem. Ve 30. minutě se však již měnilo skóre. Domácím vyšel jeden z protiútoků a na konci akce bylo jejich nekompromisní zakončení – 1:0. Ve 34. minutě po další výborné akci domácích se měnil stav podruhé, bohužel i tentokrát v náš neprospěch – 2:0. To bylo z první půle vše.

Ve druhém poločase však již domácí dominovali. Ihned ve 36. minutě si první jejich protiútok smolně srazil do vlastní sítě Jaroslav Valík – 3:0. Domácí nás doslova zamkli na naší polovině a na naši svatyni se hrnul jeden útok za druhým. Říčany však buď neproměňovali, nebo jejich pokusy bravurně likvidoval Adam Dvořák. Ve 49. minutě však jeden z mnoha další protiútoků přetavil ve 4. branku domácí útočník – 4:0. V 58. minutě pak pečetil domácí účet Říčanský záložník krásnou umístěnou střelou – 5:0. V 64. minutě měl ojedinělou příležitost Pavel Pololáník, udělal si kličku okolo domácího stopera a perfektně pálil pod břevno, bohužel domácí brankář míč bravurně lapil. V 66. minutě byl v naší poslední šanci faulován v pokutovém územní Pavel Pololáník a následnou penaltu proměnil jako náš čestný úspěch Jan Smejkal – 5:1. To bylo z utkání vše.

Sumasumárum: Bohužel utkání ovlivnil dosti fakt, že chybělo celkem 6 hráčů ze základní sestavy. Rodiče hráčů by si měli uvědomit, zda chtějí, aby jejich ratolesti hráli fotbal, nebo jezdili po rodinných oslavách. Poté totiž „podrážejí“ svoje zbývající spoluhráče, kteří hrát chtějí. Není to férové k týmu a vůbec celému fotbalovém oddílu. Jako trenér bych rád vyzdvihl hráče – Ondřeje Halase, Jakuba Fouska, jenž několikrát zabránil jasnému gólu, Adama Dvořáka za výborný výkon a Jakuba Kiefera, který rovněž hodně bojoval.