ZBRASLAV - DOLNÍ LOUČKY 0:4 (0:1), 25. 5. 2008

25. 5. 2008

Naše branky: Lukáš Válek 0:1, David Hanák 0:2, Ondřej Svoboda 0:3, Lukáš Válek 0:4

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Fousek, Ondřej Borkovec, Jakub Halas - David Hanák, Ladislav Slezák - Lukáš Válek, Jiří Mašek, Radek Zedník - Jaroslav Valík (Ondřej Halas), Ondřej Svoboda (Aleš Borkovec)

neděli, 25. 5. 200810,30 hod., sehráli naši žáci další mistrovské utkání na hřišti 3. týmu tabulky – Zbraslavi. V podzimním utkání jsme dokázali soupeře porazit v poměru 3:0, ale všichni dobře vědí, že to byl soupeř vynikající. Dnes tomu nemělo být jinak.

Do utkání vstoupili lépe domácí, byli hodně aktivní a především jejich souhra ve středu pole byla famózní. Jejich levý křídelník nám dělal problémy krásnými centry, které směřovaly do našeho pokutového území. Naše obrana v čela s Ondřejem Borkovcem však fungovala na jedničku. Tempo zápasu bylo vysoké a hrál se kvalitní oboustranný fotbal, který je hoden týmům ze špičky tabulky. Hrálo se „nahoru – dolů“, ale vyložená šance chyběla. Ve 20. minutě zahrávali domácí trestný kop ze 20-ti metrů, ale Jindřich Borkovec vyrážel míč směřující do horního růžku naší branky na rohový kop. Ve 30. minutě vybojoval míč ve středu hřiště David Hanák, posunul ho na nabíhajícího Lukáše Válka a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. To bylo pro první půli vše.

Do druhého poločasu jsme vstoupili ve velkém stylu. Již ve 41. minutě jsme házeli aut, a poté využil zmatků v domácí obraně aktivní David Hanák a zvýšil skóre – 0:2. Ve 47. minutě získal míč na levé straně Radek Zedník, krásným křižným lobem našel na velkém vápně Ondřeje Svobodu a ten ho přetavil ke vstřelení 3. branky – 0:3. Domácí se po naší třetí brance totálně rozpoložili a hrálo se jen na jednu branku. V rozmezí od 55. do 65. minuty přestali hrát i naši fotbalisté, jako by se již viděli doma. Líbivá oboustranná hra v tuto dobu vytratila. V závěru utkání dostali příležitost také hráči z lavičky, ale bohužel byli jenom dva. Na konečných 0:4 pečetil minutu před koncem utkání Lukáš Válek, který v situaci sám proti brankáři zachoval klidnou hlavu a vstřelil svoji druhou branku v utkání.

Sumasumárum: Naši kluci podali velice dobré výkony a zaslouženě vezou ze Zbraslavi všechny 3 body, které je zase o kousek posunují k vytouženému vítězství v soutěži. Zbraslav ale byla velice kvalitním soupeřem a výsledek je tak pro ně hodně krutý. Děkujeme našim nejmladším za výborný výsledek ve výborném utkání.